ico ico ico ico ico ico ico ico ico ico
wiadomości
Nabór na nowy rok szkolny 2024/25
Nowy plan lekcji, obowiązuje od 08.04.2024r.
filie
specjalizacje
Biblioteka
Statut, regulaminy, wnioski, dostępność
Procedury minimalizujące zakażenie chorobą COVID-19
Nasze sukcesy
Rzeźba
Celem nauczania przedmiotu jest świadome poruszanie się w przestrzeni trójwymiarowej. Poprzez działania warsztatowe uczeń rozwija wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na formę i materiał rzeźbiarski.

Wiadomości z zakresu rzeźby


Podczas całego toku edukacyjnego uczeń rozpoznaje materiały i techniki rzeźbiarskie (glina, glina ceramiczna, plastelina, gips, wosk, drewno, kamień, metal i inne). Rozwija i świadomie używa słownictwa zwiazanego z technikami, materiałami i środkami artystycznymi w rzeźbie (modelowanie, odlew, negatyw, pozytyw, forma tracona, konstrukcja, patyna, wypał ceramiczny itp.). Właściwie dobiera i stosuje narzędzia rzeźbiarskie do określonej techniki.

Działania warsztatowe


Absolwenci naszej szkoły potrafią zbudować formę rzeźbiarską przestrzenną i półprzestrzenną. Organizują warsztat pracy oraz potrafią zaplanować proces tworzenia w tej dziedzinie. Bez problemu łączą różne techniki i materiały rzeźbiarskie. Ponadto umieją dobrać właściwą technikę do koncepcji rzeźby. Efekty swoich prac prezentują w galerii sztuki, która znajduje się w naszej szkole.

Interpretowanie natury oraz koncepcja z natury i z wyobraźni


Każdy uczeń poznaje metody dzięki którym uczy się obserwować naturę i twórczo ją interpretować. Kreuje formę przestrzenną z wyobraźni, umiejętnie transformuje pojęcia i idee na język plastyczny.

dodano dnia: 2017-01-31 08:18:18, przez:Łukasz Pawlików

Prace naszych uczniów

Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie
ul. Grodzka 19
48-300 Nysa
tel./fax. 077 433 35 16
e-mail: oart@powiat.nysa.pl