ico ico ico ico ico ico ico ico ico ico
wiadomości
plan lekcji
filie
regulaminy i wnioski
specjalizacje
Podręczniki
Nabór 2019/20
90- te urodziny Pana Józefa Kamińskiego
We wtorek, 27 listopada 2018r., w bibliotece szkolnej odbyła się Jubileuszowa uroczystość z okazji 90 urodzin Pana Józefa Kamińskiego, na którą zostali zaproszeni byli, jak i obecni pracownicy Ogniska Plastycznego.

Pan Józef Kamiński to założyciel i współtwórca Ogniska Plastycznego w Nysie. Budynek, w którym obecnie mieści się Liceum Plastyczne, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych i Ognisko Plastyczne został z Jego inicjatywy odbudowany z ruin i przystosowany na potrzeby edukacji artystycznej.
Na uroczystość przybyli znani nyscy artyści i pedagodzy, których swego czasu zatrudniał Dyrektor Senior w Ognisku Plastycznym jak i Pomaturalnym Studium Artystycznym m.in: M. Molenda, J.Tacakiewicz, R. Ziółkowski, St. Kilarecki, B. Sroka, J. Wawryczuk, R. Szymończyk, T. Chmielewski, M. Głębicka , M. Kamińska, W.Gryll, K. Romanowska.
Uroczystość, wespół z sekretariatem zorganizował Pan Dyrektor Mirosław Żurawski. Były kwiaty, tort okolicznościowy, dyplom z autografami gości i wspomnienia Jubilata. Spotkanie uświetnił występ artystyczny uczennicy z klasy 3 OSSP- Sary Joszko oraz prezentacja multimedialna o szkole.


dodano dnia: 2018-11-30 08:26:00, przez:

Prace naszych uczniów

Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie
ul. Grodzka 19
48-300 Nysa
tel./fax. 077 433 35 16
e-mail: oart@powiat.nysa.pl