ico ico ico ico ico ico ico ico ico ico
wiadomości
plan lekcji
filie
regulaminy i wnioski
specjalizacje
Podręczniki
Nabór 2019/20
Wystawa poplenerowa prac uczniów OSSP i LP
W ubiegły piątek, tj. 14.09.2018r. , w Galerii ZSiPA odbył się wernisaż wystawy poplenerowej prac uczniów naszej szkoły.
W plenerze wzięli udział uczniowie ubiegłorocznych klas; III LP i V OSSP pod kierunkiem nauczycieli prowadzących- Anny Zalewskiej oraz Ewy Michalskiej.
Plener odbył się na Górze Św. Anny i zaowocował wieloma pracami malarskimi , a także ogromną ilością szkiców. Malownicze okolice tej miejscowości okazały się wspaniałą inspiracją dla początkujących artystów.
Plener był okazją do bezpośredniego kontaktu z odbiorcami sztuki , czyli z mieszkańcami tych okolic, a także z turystami, którzy często zatrzymywali się i podziwiali twórczość powstającą „ na gorąco” i : z natury”.
Malarstwo pejzażowe nie jest proste. Trzeba zmierzyć się z wieloma zagadnieniami w tej dziedzinie- światłocień, gama ciepła, zimna, bogata kolorystyka odcieni zieleni, perspektywa powietrzna itp.
To wszystko było wielkim sprawdzianem, ale zarazem wyzwaniem i wspaniałą przygodą, której owoce możemy teraz podziwiać w naszej szkolnej galerii.
Zachęcamy uczniów do częstszego korzystania z tej formy edukacji artystycznej i rozwoju swoich talentów.

dodano dnia: 2018-09-18 11:37:39, przez:

Prace naszych uczniów

Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie
ul. Grodzka 19
48-300 Nysa
tel./fax. 077 433 35 16
e-mail: oart@powiat.nysa.pl